Varisli Damarlar İçin Kür

Sarımsakla Varisli Damarlardan Kurtul:

Bacaklarda varisli damar oluşmasının sebeplerinden biri hareketsizlik; örneğin devamlı oturarak çalışıyorsanız bacaklarınızda varis oluşması muhtemel. Oluşan bu varisler hem estetik açıdan bizi rahatsız eder hem de zaman zaman ağrıya sebep olur.  İşlenmiş gıdalarla beslenildiği zaman vücudumuz ihtiyacı olan besini alamaz ve yıpranma başlar; bu da bacak damarlarındaki varis oluşumunun bir sebebidir. Spor yapmamak, beslenme programının dengesiz ve yetersiz olması bir de üzerine uzun saatler boyunca ayakta kalmak ya da oturmak bu varislerin sebebi.

Varis nedir?:

Varis, derinin hemen altında görebileceğiniz şişmiş, bükülmüş damarlardır. Varis toplar damarları belirtileri içerisinde en belirgin olanı ise koyu mor ve mavi renkli damarların oluşmasıdır. Varisli damarlar birçok insanda gözüken durumdur. Aslında varis, genişlemiş damarlardır. Bacaklarda meydana gelir ve damar çevrelerinin iltihaplanmasından kaynaklı oluşur.

Varisten Kurtulmak Mümkün mü?:

Varisden kurtulmak mümkündür. Doğru tanı ve doğru haritalama ile sorunun temeline yönelik bir tedavi ile varis tedavi olur ve tekrarlama ihtimali minimuma indirilir.Tedavide birçok yöntem var. Artık hastalar iğneden lazere, ilaçlardan varis çoraplarına, köpükten cerrahi operasyona, radyofrekanstan cilt fototerapilarine kadar birçok tedavi yöntemini vardır.

Doğal Olarak Varis tedavisi İçin Ne Yapmalıyım?:

Eğer siz de bu iltihabı giderip damarlarınızın eski haline gelmesini istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit; sarımsak tüketmek. Sarımsak yağı kullanmanız oldukça faydalıdır. Buyurun sizlerle oldukça işe yarayan tarife bir göz atalım!

Malzemeler:

3 adet portakal

4 tatlı kaşığı zeytinyağı

5 diş sarımsak

Hazırlanışı:

Sarımsakları ince ince doğrayın. Ardından portakalların suyunu sıkın ve ayırın. Sıkılmış portakal suyunu, zeytinyağını ve sarımsağı karıştırın. Biz cam kavanoz içerisinde muhafaza edin. 12 saat bekledikten sonra kavanozu güzelce çalkalayın.

Hazırladığınız karışımdan iki ya da üç damla varisli bölgeye damlatıp güzelce yedirin. Üzerini streç film ile kapladıktan sonra sıcak bir bez ile sarın. Bu yöntemi bir hafta boyunca her gece tekrarladığınız takdirde varislerinizden kurtulacaksınız.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın