Virüs Nedir Ve Nasıl Bulaşır

Virüs Ne Demektir ?:

Virüs, sadece canlı hücrelerden bulaşan ve böylece çoğalabilen mikroskobik enfeksiyon etkenlerdir.

Virüsler Nerede Bulunur?:

Virüsler hayvanlardan ve bitkilerden her ortamda bulunabilen bakteriler ve arkelerin (Canlı organizmanın bir bölümü) de de iç mikroorganizmaları (Özel mikroskop aracılığı ile görülebilen organizma) kadar  her türlü canlıya bulaşabilirler.

Virüsler Nasıl Bulaşır:

Virüsler farklı yollarla yayılırlar. Bitkilerde bulunan virüsler yaprak bitleri, bitkinin öz suyu ile beslenen böcekler tarafından bitkiden bitkiye oradan da hayvanlara aktarırlar.

Grip virüsleri solunum yolu ile yayılır insandan insana temas ile su ve yiyeceklerden bulaşır. HIV gibi virüsler cinsel temas yoluyla ve enfekte kanla temas yoluyla bulaşan ciddi etkisi olan virüslerdir.

Virüs Bağışıklık sisteminin uyarılması ve enfeksiyona neden olan Virüsün ortadan kalkması ile ancak sonuçlanır. Kendiliğinden geçmez aşı bu tedavilerden bir tanesidir.

İnsanoğlu Virüslerin Dna’sıyla Oynuyor Mu?

Bilim adamlarından bazılarının insanlığa hizmet adı altında kurulan biyolojik silah programlarına katılarak ne yazık ki insanlığa hizmete gölge düşürmektedir. Wuhan da kurulan viroloji Endüstrisi böyle bir yapıya sahiptir.

Yıllar öncesinden ismi belli olan kovid-19 virüsü gibi birçok virüs laboratuvar ortamında geliştirilmiştir. Bunlar medya aracılığı ile dünyaya deşifre edilmiştir. İnsanlık için çalışan bilim adamlarının dışında, Gizli Dünya Devleti amacı ve hedefleri için çalışan bilim teröristlerini üst akıl yapısı desteklemektedir.

Yeni Virüs Salgınları Olacak Mı?

Hemen “Evet” diyelim. Bu 7 yıl daha böyle sürecek aşamalı olarak insan nesli azaltılacak yaşlı nüfus yok edilecek, açlık, işsizlik, vasıfsız eleman kalmayacak, Kaoslar çıkacak,  ülkelerin ekonomileri altüst olacak bir dünya ve yeni bir dijital toplum getirilecek. 

Ayakta kalacak olan ulus devletler olacaktır. Onlar soğukkanlı, inanç Birliğine sahip olur, yeni dünyanın değişimini iyi okuyup gerekli önlemleri kısa zamanda yapılandırırlar ise ayakta kalacaklardır. Fakat onların da su kaos sürecinde nüfusu azalacaktır.

Koronavirüs hayvanlardan alınıp geliştirilen bir virüs ve saklanmasını bilen, zamanla da kendini vücut sistemi içinde koruyup mutasyona uğrayan bir yapıya sahiptir. Bunun gibi değişik virüslerde ardı ardına devreye sokulacaktır.

Bağışıklık Sistemimiz Virüsler Karşısında Neden Zayıf?

Zoonotik hayvanlardan geçen virüsler hastalık oluşturan koronavirüs gibi hayvanlardan insanlara geçmesi çok yaygın olan virüslerdir. İnsanda bu virüslere karşı bağışıklık olmadığı için bu virüsler hızla yayılmaktadır.

Bilim adamları insanları etki altına alan virüsleri Laboratuvar ortamlarında inceleyerek ortaya çıkan bazı detayları insanlarla ve Tıp dünyası ile paylaşmaktadırlar.

DNA’sı ile oynanmış tohumlar, tarım ilaçları, hazır gıda sektöründe çıkarılan ürünler, abur çubur tabiriyle kullanılan eğlencelikler, organik olmayan bu birikim insanın bağışıklık sistemini çökertmektedir.

Kapımıza kadar getirilen köy sütleri bile organik değil hayvanlara Pro.18 yemler yedirilerek süt miktarını arttırabilmek için katkı yapılmaktadır. Sütün içerisine vurulan bir darbe aslında insan bu darbe ile kendine vurduğu ölümcül darbelerden sadece birini gerçekleştirmektedir.

Virüslerden En Çok Etkilenen Hayvanlar Hangileridir?

Çok sayıda hayvandan insana bulaşan hastalıklar vardır. Hastalığın barındığı en çok memeli hayvanlardır. Bu hayvanlardan 8 evcil 2 tanesi ise vahşidir; Evcil hayvanlar; sığırlar,  atlar eşek katır, koyunlar keçiler Köpekler kediler ve develer. Vahşi olan hayvanlar ise; virüsten en fazla etkilenen 2 vahşi hayvan Ev faresi ve siyah sıçandır. Bunları dünyanın her yerinde bolca bulmak mümkündür. 

Ayrıca sağlıksız koşullarda yapılan avcılık hobisi, hayvanların yaşam alanlarının insanlar tarafından işgal edilmesi.  Sayıları azalan (nesli tükenmek üzere olan) hayvanlar (İsrail’e topluca yarasaların Ölümü herkes tarafından telaşta karşılanmıştır) doğal ortamlarında kaçak yollarla yakalanıp bir başka ülkede satılan hayvanlar. Ev ortamında evcil hayvana dönüştürülen vahşi hayvanlar da taşıyıcı konumundadır.

Virüslerin çoğu Vahşi hayvanlardan gelmektedir. İnsanın ekolojik dengeyi bozması yeni şehir alanlarının ormanları ve vahşi yaşam alanlarının bozulması ile, insanların gizli ortamlarda DNA ile oynayarak birçok hastalığa insanı açık bırakacaktır. 

Kendi ellerinizle ettiklerinizden dolayıdır çektikleriniz….

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın