Yedi Kere Okuyanın Haceti Giderilir

Bu Salavatı 7 kere okuyanın hacetinin görülür, bütün dertler, kederler ondan kalkar.

Üzerine yapılan düğümler çözülür, işleri kolaylaşır  ve açılır. Kısaca her derde deva. Herkesin ihtiyacı olan bir salavat.. Özellikle bizleri çok seven Cebrail aleyhisselamı da içine alan tek salavat.. 7 kere okunduğunda ne istenirse inşallah Rabbimizin okuyana ihsan eylediği çok değerli bir salavat.. İmam Abdülvehhab Şarani Hazretlerinin kitabından nakledilen bu salavatı sizlerin de okuyup istifade etmesi için yazdık…

 

اللهم صل على سيدنا محمد صلاة

تخل بها العقد، وتفرج بها الكرب، و تشرح

بها الصدور، وتيسر بها الأمور، وعلى آله

وصحبه وسلم، اللهم صل علی سیدنا

محمد بن عبد الله، القائم بحق الله عدد ما

في علم الله، صلاة وسلاما دائمين يدومان

بدوام ملك الله، وعلى أخيه جبريل المطوق بالنور، وآله وصحبه، وفرج عني ما اهمني إنك على كل شيء قدير .»

 

Türkçe Okunuşu

Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin salâten tühallü bihel’ukadü Ve tüferracü bihel’kürabü Ve tüşrahu bihessudûru Ve tüseyyeru bihel’ümûru Ve alâ Âlihî ve sahbihî vesellim.

Allahümme Salli alâ seyyidinâ mühammedibniabdillahil’Kâimi Bihakkıllâhi adede mâ fî ilmillâhi Salâten ve selâmen dâimeyni Yedümâni bidevâmi mülkillâhi Ve Alâ Ehîhi Cibrîlel’mütavvekî binnûri. Ve Âlihî ve sahbihî ve ferric annî Mâ ehemmnî.İnneke alâ külli şeyin Kadîr.

Türkçesi:

“Ey Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve al-i ashabına öyle bir salat ve selam et ki, onunla düğümler çözülsün, sıkıntılar açılsın, gönüller şerh olunsun ve işler kolaylaştırılsın.

Ey Allah’ım! Efendimiz olan ve Allah’ın hakkını yerine getiren Abdullah oğlu Muhammed’e, nurla taçlanmış olan kardeşi Cebrail’e ve al-i ashabına, Allah’ın ilimlerdekiler sayısınca ve Allah’ın mülkünün devamıyla daim olacak kadar salat-ü selam eyle ve beni dertlendiren şeylerden beni aç.. Şüphesiz ki Sen, her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

 

Fazileti 

Okuyan kişinin bütün istekleri verilir, bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine celbedilir. Ayrıca bunu okuyana büyük sevaplar ihsan edilir. (Abdüsselam el-‘İmrani, el-Kenzü’s-semin fi keşfi es-rari’d-din, sh:111-112)

Suyuti (rahimehullah)’ ın beyanına göre: Kim bu salavatı 7 kere okursa, o kişinin bütün istekleri verilir, bütün dertler ve kederler ondan kaldırılır ve bütün hayırlar ve menfaatler kendisine celb edilir. Ayrıca bunu okuyana büyük sevaplar ihsan edilir….!

100% LikesVS
0% Dislikes

Bir Cevap Yazın