YILDIZLARDAN HABER ALINIR MI?

Göklere yükselen şeytanlara şihaplar atılır. Bu şihaplar o boyutun bir maddesidir. Güneş sistemi içerisinde parçalanmış ve parçaları göğe savrulmuş birçok yıldız bulunmaktadır.

“Şüphesiz ki yüce Allah, kimsenin hayatını, rızkını ve ölümünü bir yıldızda kılmamıştır. Onlar yıldızlarda sebepler aramakla yüce Allaha iftirada bulunmakta yalan isnat etmektedirler.”

Katade bin Diame Ra. nın şöyle dediğini rivayet etmiştir. “ yüce Allah şu yıldızları şu üç şey için yaratmıştır. Bunları göklerin süsü eylemiştir.

Şeytanların kovulmasına aracı ve yolumuzu bulmamıza yara-yan işaretler kılmıştır. Kim bunlar hakkında bunun dışında bir yorum yaparsa, yanlış bir yorum yapmış nasibi zayi etmiş ve kendini ilgilendirmeyen ve hakkında bir bilgi sahibi olmadığı, üstelik peygamberlerle, meleklerin bile bilmeye güç yetiremedikleri işe girmiş olur.”

Gizli kalan durumlar ve haberler ile ilgili bilgi veren kâhinlerin çoğu söyledikleri çıkmaz. Bu kimseler haberleri cinlerden alırlar. Buhari’de geçen bir Rivayet melekler, bulutların arasında gökte olan işlerle ilgili konuşurlar. Şeytanlarda bu konuşmalardan bir şeyler duyarlar ve kâhinlerinin kulaklarına fısıldarlar kâhinde buna birse yüz yalan ekler.

Gelecekle ilgili olaylar hakkında bilgi vermek ile olmuş olaylar hakkında bilgi vermeyi birbirinden ayırt etmek gerekir. Aynı şekilde Müslüman ve mümin bir cinle bağlantı kuran bir Müslüman ve mümin inşanın durumunu netleştirmek gerekir. Bu taraflar gaybi bilgilere girmeden bağlantı kurmakta bir sıkıntı yoktur. Hatta faydalı sonuçlar alınabilir. Bir insanın düşündüğü ve yapmayı tasarladığı proje, plan vb. ileri dönük emeller hakkında bilgi almak gaybi bilgi değildir. Zaten bu olaylar devamlı değişebilir.

Abdullah bin Mesud (Ra) dan rivayet etmiştir;“kim bir kâhine yahut arafa giderek söylediklerine kesin inanırsa Hz. Muhammed sav indirilmiş olanı inkâr etmiş olur.” Tebarani

İslam dini insanın zikir, tevekkül ve her türlü evhamdan uzak bir şekilde düşünmesini, gönül rahatlığı içinde olmasını her türlü halde Allaha tevekkül edilip sığınılmasına yöneltmiştir.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın