Yıldıznameye Bakmak caizmidir

Gelecekle ilgili olaylar hakkında bilgi vermek ile olmuş olaylar hakkında bilgi vermeyi birbirinden ayırt etmek gerekir. Aynı şekilde Müslüman ve mümin bir cinle bağlantı kuran bir Müslüman ve mümin insanın durumunu netleştirmek gerekir. Bu taraflar gaybi bilgilere girmeden bağlantı kurmaların bir sıkıntı yoktur. Hatta faydalı sonuçlar alınabilir. Bir insanın düşündüğü ve yapmayı tasarladığı proje, plan vb. ileri dönük emeller hakkında bilgi almak gaybi bilgi değildir. Zaten bu olaylar devamlı değişebilir.

           Abdullah bin Mesud (Ra) dan rivayet etmiştir;“ Kim bir kahine yahut arafa giderek söylediklerine kesin inanırsa Hz. Muhammed sav indirilmiş olanı inkâr etmiş olur.” Tebarani

İslam yıldız falcılığının batıl bir yol olduğunu kabul etmiştir. Yıldız falcılığı toplumun yapısının bozulmasına yol açması sebebiyle medeniyet yapısına zarar verir ayrıca insanlara da zarar vermektedir.

Avrupalılar gök hareketlerinden gelecek hakkında veya şahıslar hakkında bilgi vermek yoluna gitmişlerdir. Bu olayların yorumlarını ilk önce keldaniler daha sonra Romalılara geçiş yapmış batıl bir yoldur.

Eski çağlarda insanların çoğu yıldızları farkı bir misyona koyuyor onlara tapıyor ve ibadet ediyorlardı. Yıldızlar tanrı ve tanrıların oğulları olarak kabul edilirdi. Onların ruhları ve canları ve varlıklar üzerinde tasarruf hakkı olduğuna inanılır.

İslamiyet bu duruma dur demiştir ve yıldızların durumunu görevini açıklamıştır. İslamın inanç sistemi yüce Allah cc tan başka bir varlığın, yaratıklar üzerinde bir etki göstere bildiği inancını reddeder.

        YIDIZNAME,ASTROLOJİ, FAL VB. ŞEYLERE TEVESSÜL ETMEK CAİZ DEĞİLDİR.

50% LikesVS
50% Dislikes

Bir Cevap Yazın